O firmě

e společnost SEMIX PLUSO byla založena v roce 1995. Na trh jsme vstoupili jako výrobce směsí, náplní a přípravků pro pekaře a cukráře. Šíře sortimentu se postupně  rozrůstala dle požadavků zákazníků a již od roku 1997 se kromě pekařské a cukrářské výroby orientujeme také na celozrnné cereální výrobky a klíčené cereálie a luštěniny, určené pro koncové zákazníky. 

 

Základy pro vznik společnosti byly položeny na počátku 90. let 20. století. Problémy, které v té době přinášela pekařská a cukrářská výroba, přivedly tři čtyřicátníky k myšlence vytvořit společnost se zaměřením na výrobu pekařských a cukrářských směsí, náplní a přípravků pro zlepšení kvality chleba a pečiva, jaké do té doby český zákazník neznal. Vyrobené produkty se brzy osvědčily v řemeslném opavském Pekařství Sezam.

Před pekařstvím se denně tvořily fronty a nově vznikající pekárny pátraly po směsích, ze kterých Sezam peče. 

Z jednotek tun namíchaných směsí se v Semixu staly desítky, stovky a tisíce. 

Úspěšnost prodeje u velkoodběratelů byla podnětem pro vytvoření nejen výrobků pro pekaře, ale také produtků specializujících se na konečného spotřebitele. Možná si pamatujete naše směsi na bábovky, pudingy Opaváček, instantní knedlíky, bramborové halušky a dalšími výrobky.

V současnosti jsme tradičním výrobcem pekařských, cukrářských a mlékárenských směsí. Mnozí spotřebitelé ani netuší, že snídají pečivo s naší tvarohovou, ořechovou nebo makovou náplní, nebo že mléčné výrobky, které kupují svým dětem, jsou připraveny z našich premixů. Dodáváme je totiž velkovýrobcům, kteří je do maloobchodu dodávají pod svou značkou.

Nadšení, touha po kvalitě a zdravém jídle nás neustále inspiruje k dalším nápadům na rozšíření sortimentu. Jako dlouholetí výrobci celozrnných cereálií, pekařských směsí pro výrobu špičkového ječného pečiva, máku a celé řady zdravých produktů klademe důraz na zpracovávání zrnin tak, aby v nich byly v maximální míře zachovány všechny živiny a minerální látky. Pro svou filozofii a realizované kroky jsme byli již několikrát oceněni. Stali jsme se například Inovační firmou Moravskoslezského kraje pro rok 2013, naše produkty získaly ocenění na potravinářských soutěžích, jako je Zlatá Salima, Cena prezidenta Potravinářské komory za nejlepší inovativní potravinářský výrobek roku, Nejlepší novinka roku „Inovace“, resp. „Reformulace roku“. Několik našich výrobků nese značku národní kvality KLASA.

Od roku 2004 jsme držiteli certifikátu BIO, IFS, BRC, HACCP.

V současnosti zaměstnáváme 230 pracovníků. Pobočky máme v Maďarsku, Polsku a na Slovensku, exportujeme do 40 zemí světa. V roce 2016 jsme poprvé překročili hranici půl miliardy CZK obratu.

Výroba SEMIX
Výroba SEMIX
Firma Semix focená ze vzduchu